Ką svarbu žinoti prieš įsigyjant rankomis varomą mechaninį vežimėlį?
-
Asmens mobilumui skirti pagalbiniai produktai: Rankomis varomi vežimėliai (mechaniniai vežimėliai).
Vežimėliai skirti pacientų judėjimui ir transportavimui. Jie gali būti varomi žmogaus galūnių ar elektros energijos pagalba, skirti naudoti patalpose arba lauke. Dažnas vežimėlio naudojimas reikalauja aplinkos su kuo mažiau fizinių kliūčių.
Prieš renkantis vežimėlį svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ir fizioterapeutu apie egzistuojančius vežimėlių tipus ir modifikacijas. Kadangi vežimėliu besinaudojantiems žmonėms svarbiausias pagalbinis prietaisas yra pats vežimėlis, todėl, prieš renkantis šį prietaisą, vertėtų atsižvelgti ir į asmens motorinius įgūdžius, kūno sudėjimą bei gyvenimo būdą. Be vežimėlio tipo, dėmesį reikėtų atkreipti ir į matmenis (sėdimasis plotis, sėdėjimo gylis, kojų pagrindo tipas ir jo aukštis nuo žemės, atlošo aukštis, porankių tipas). Įsigijus naują vežimėlį, svarbu įsitikinti, jog jis yra tinkamai sureguliuotas ir parengtas saugiam naudojimui.Rankomis varomi vežimėliai (mechaniniai vežimėliai). Vežimėlis sukurtas naudojimui abiem rankomis, sukant ratą arba ant rato pritvirtintą lanką. Pavyzdžiai apima galiniu arba priekiniu ratu varomus vežimėlius. Šio tipo prietaisai pacientams skiriami ilgalaikės negalios atvejais, kai viršutinėmis galūnėmis gebama sukti ratus.
Vienpusis rankomis varomas vežimėlis. Būtinas vienpusio paralyžiaus atveju, pvz., po insulto. Manevravimui pacientas naudojasi ant rato konstrukcijos vienoje pusėje esančiais dviem lankais. Sėdynė paprastai montuojama žemiau, kadangi judėjimui (pasispyrimui) papildomai naudojama viena koja.
Pagalbinio personalo stumiamas (valdomas) vežimėlis. Vežimėlis, skirtas būti stumiamas ir valdomas pagalbinio personalo (slaugos darbuotojo ar pan.), stumiant jį abiem rankomis laikant už rankenų. Mažiau tinkamas individualiam naudojimui, kadangi pacientai negali savarankiškai juo judėti.